przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


AKTUALNOŚCI

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: tpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 552 34 68

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

Lista podstron:

Konkurs wiedzy "Flora i jej ochrona w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym" - wyniki

z dnia 26-04-2018


19 kwietnia odbyła się już 10-ta edycja konkursu wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy.  

czytaj więcej ...

Ochrona czynna płazów w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

z dnia 12-04-2018


Już od 6-ciu lat pracownicy Parku prowadzą czynną ochronę płazów, w ramach której ustawiane są specjalne płotki zabezpieczające przed wtargnięciem płazów na drogi i parkingi na obszarze osiedla Sokółka I i Fort Forest w Gdyni oraz w rejonie miejscowości Wyspowo koło Nowego Dworu Wejherowskiego.  

czytaj więcej ...

Trwają kontrole i znakowanie pomników przyrody w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

z dnia 20-03-2018


Każdego roku pracownicy TPK prowadzą kontrole stanu pomników przyrody i uzupełniają brakujące oznakowanie. Na obszarze Parku znajduje się obecnie 171 obiektów uznanych za pomniki przyrody, z tego 105 to pomniki przyrody ożywionej, a 66 to głazy lub grupy głazów. Spośród pomników przyrody ożywionej najwięcej tą formą ochrony przyrody objętych jest okazałych drzew.

czytaj więcej ...

Edukacja najmłodszych

z dnia 15-03-2018

W ramach działalności edukacyjnej pracownicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego prowadzą również edukację przyrodniczą w przedszkolach. Spotkania w przedszkolach połączone są zazwyczaj z pokazem multimedialnym przedstawiającym świat miejskich ptaków wzbogaconym w naukę rozpoznawania podstawowych gatunków ptaków oraz ich głosów. W rytm zajęć wplatane są również zajęcia ruchowe dla dzieci.  

czytaj więcej ...

Przygotowania do zabiegów ochrony czynnej w rezerwacie przyrody „Lewice”

z dnia 08-03-2018

W dniu 1 marca br. w rezerwacie przyrody „Lewice” odbyło się wspólne spotkanie terenowe przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, gospodarza terenu – Nadleśnictwa Gdańsk i pracowników Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.  

czytaj więcej ...

Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

z dnia 26-01-2018


Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie zapraszają uczniów klas IV – VII szkół podstawowych województwa pomorskiego do udziału w konkursie pod tytułem "Flora i jej ochrona w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym".  

czytaj więcej ...

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym „Człowiek w krajobrazie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”

z dnia 23-01-2018

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku, Oddział Zespołu w Gdańsku − Trójmiejski Park Krajobrazowy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Człowiek w krajobrazie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”.  

czytaj więcej ...

Trwa kontrola budek lęgowych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

z dnia 19-01-2018

Okres zimowy to odpowiedni czas na przeprowadzenie kontroli zasiedlenia budek lęgowych dla ptaków, połączonej z ich czyszczeniem i niezbędnymi naprawami.

Na pierwszy ogien „poszło” kilkanaście budek rozwieszonych w lasach Parku w okolicach Nowego Dworu Wejherowskiego w północnym kompleksie Parku oraz w sąsiedztwie Gdańska - Oliwy.

czytaj więcej ...

Zapraszamy do udziału w konkursie "Kto z karmnika ziarno wyjada?"

z dnia 16-01-2018

Zapraszamy do udziału w konkursie pod tytułem "Kto z karmnika ziarno wyjada?", organizowanym przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej z Gdańska, którego partnerem jest również Trójmiejski Park Krajobrazowy.  

czytaj więcej ...

Kolejne obrączkowanie ptaków w ramach Akcji Karmnik

z dnia 28-12-2017

Kolejne obrączkowanie ptaków w ramach Akcji Karmnik 2017/2018, które zostało zorganizowane przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku wraz z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym przy współpracy z Trójmiejską Grupą OTOP odbyło się 28 grudnia przy siedzibie CIEE i TPK  w Gdańsku, przy ulicy Polanki 51.  

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 Następna

Copyright © , ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk