Spotkanie Trójmiejskiej Grupy OTOP

Data: 02-12-2021
w trakcie prezentacji (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
krab na zdjęciu prelegentów - kol. Heleny i Andrzeja (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
mewa przydymiona na zdjęciu prelegentów - kol. Heleny i Andrzeja (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
na spotkanie przybyło blisko 20 osób (fot. Dariusz Ożarowski) grafika

 

1 grudnia br. odbyło się kolejne spotkanie Trójmiejskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Członkowie i sympatycy Grupy blisko współpracują z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym, między innymi dostarczyli wielu danych ornitologicznych do tworzonego właśnie planu ochrony naszego Parku oraz uczestniczyli w licznych wydarzeniach plenerowych organizowanych bądź współorganizowanych przez Park.

Uczestnicy spotkania, na które przybyło blisko 20 osób, mieli okazję zapoznać się z prezentacją kol. Heleny Trzeciak i Adama Kośmickiego poświęconą ornitologicznym (i nie tylko) wrażeniom z pobytu w Egipcie – tytuł prezentacji brzmiał „Egipskie wybrzeże Morza Czerwonego – nie tylko hotel z basenem i rafy koralowe”.

Uczestników spotkania zachęcono również do udziału w konkursie organizowanym przez Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA pod hasłem „Wędrówki ptaków w poezji i piosence”, którego partnerami są między innymi Trójmiejski Park Krajobrazowy i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.