"Turystyczna Majówka w Parku"

Tegoroczna Turystyczna Majówka w Parku odbywała się na osiedlu Brodwino, położonym na granicy Sopotu z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Pretekstem do spotkania był także obchodzony jednocześnie Europejski Dzień Sąsiada. Do organizacji imprezy włączyła się miejscowa społeczność, szkoły, przedszkola, sopockie organizacje społeczne i stowarzyszenia zajmujące się osobami niepełnosprawnymi.


Wszystko zaczęło się od pochodu bębniarzy, którzy przeszli ulicami miasta zapraszając do udziału w imprezie.


Uroczystego otwarcia Majówki dokonali goście specjalni, a przy okazji mieszkańcy sopockiego osiedla Brodwino: wiceminister Gospodarki Paweł Orłowski i Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski.


Dużym powodzeniem cieszyły się konkursy przyrodnicze, w których nagrodami były książki i mapy parku. Chętni mogli uczestniczyć w warsztatach plastycznych, loteriach, grach i zabawach sportowych. W trakcie majówki odbywał się też pchli targ, oraz wystawa modeli pociągów i parada parowozów.


Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych prowadziło małą kawiarenkę, a dochód ze sprzedaży napojów i domowych ciast przeznaczony został na cele społeczne.


Przez cały czas na scenie odbywały się koncerty i pokazy tańca towarzyskiego przygotowane przez miejscowe szkoły.


Rozmowy z organizatorami i uczestnikami imprezy przeprowadziło na żywo Radio Gdańsk.