„Prezent dla Ziemi” i „Przyroda w mieście”.

Data: 26-06-2023
uczniowie wraz z opiekunami w sali szkolnej (fot. Michalina Kapelan) grafika
uczniowie wraz z opiekunami słuchają koncertu w sali szkolnej (fot. Michalina Kapelan) grafika
pracownik Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego opowiada uczniom i opiekunom o przyrodzie (fot. Michalina Kapelan) grafika

 

W Szkole Podstawowej nr. 45 w Gdańsku odbył się wernisaż prac konkursowych II edycji Międzyszkolnego Ekologicznego Konkursu Plastycznego „Prezent dla Ziemi” oraz Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Przyroda w mieście”. Oba konkursy mają już zasięg ogólnopolski i Trójmiejski Park Krajobrazowy jest od początku patronem tej imprezy.

W tym roku na konkurs plastyczny wpłynęło 170 prac, wśród nich prace z Trójmiasta, Lęborka, Słupska, Łapalic, Kwidzyna, czy nawet Krakowa. Młodzi artyści stworzyli nieraz prawdziwe dzieła sztuki, a jury przyznało 22 nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

Jury było także pod wielkim wrażeniem 150 prac przesłanych na konkurs fotograficzny, w którym przyznano 13 nagród. Łącznie na obydwa konkursy nadesłano prace z 33 szkół i przedszkoli. Oprócz regulaminowych nagród pojawiły się także nagrody dodatkowe, ufundowane przez organizatorki konkursów i dyrekcję szkoły.

Pokonkursową wystawę już niedługo będzie można obejrzeć w Bibliotece Centrum Handlowego Manhattan w Gdańsku Wrzeszczu.

Podsumowaniem tegorocznej współpracy ze Szkołą Podstawową nr. 45 w Gdańsku była wycieczka terenowa po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, zorganizowana z okazji Dnia Pustej Klasy.