Turystyczna Majówka w Parku

początek grafika
prowadzący imprezę grafika
marsz z bębnami grafika
w czasie konkursu grafika
w czasie wycieczki grafika
występy dzieci grafika
występy dzieci grafika
publiczność imprezy grafika

21 maja na osiedlowym Orliku w sopockiej dzielnicy Brodwino odbyła się kolejna Turystyczna Majówka w Parku. Organizatorem imprezy był Trójmiejski Park Krajobrazowy przy wsparciu między innymi: Urzędu Miasta w Sopocie, Stowarzyszenia Profilaktyki i Promocji Zdrowia Meander, sopockich wolontariuszy i społeczności lokalnej osiedla Brodwino. Blisko pięć godzin trwała wspólna zabawa połączona z integracją w ramach Europejskiego Dnia Sąsiada. Granica parku przebiega bezpośrednio za boiskiem, gdzie obywała się impreza, więc jesteśmy wraz z mieszkańcami Brodwina sąsiadami.

Na scenie występowali młodzi muzycy, były pokazy taneczne i bajki dla dzieci. W przerwach między występami na scenie organizowany był przez pracowników parku konkurs wiedzy przyrodniczej. W tym czasie na sąsiednim boisku odbywały się zawody sportowe, oraz gry i zabawy sprawnościowe prowadzone przez studentów AWF. Wśród nagród były również wydawnictwa ufundowane przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Działały prowadzone przez wolontariuszy kawiarenki, cały dochód ze sprzedaży ciast i napojów przeznaczony został na pomoc chorej na białaczce dziewczynce. Dochód z aukcji prac plastycznych przeznaczono na zakup karmy dla zwierząt z sopockiego schroniska.

Podczas imprezy był także czas na poszerzenie wiedzy. Prowadzone były plenerowe warsztaty sztuk różnych, czy zajęcia przy stanowisku Doświadczalnego Laboratorium Wyspy Odkryć.

Tradycyjnie w samo południe pod przewodnictwem Darka Ożarowskiego wyruszyła w teren przyrodnicza wycieczka po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Tradycyjnie też, cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem miłośników przyrody.