Wycieczki z okazji Dni Otwartych TPK

Data: 21-09-2020
zabytkowa kuźnia wodna w Dolinie Schwabego (fot. Marek Dąbrowski) grafika
wędrujemy (fot. Marek Dąbrowski) grafika
na szlaku (fot. Marek Dąbrowski) grafika
zabudowa w głębi Doliny Radości (fot. Marek Dąbrowski) grafika

 

W dniach 18-19 wrześnie odbyły się imprezy związane z obchodzonymi co roku o tej porze „Dniami Otwartymi Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”.Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne zajęcia miały charakter wyłącznie terenowy i obywały się przy zmniejszonej liczbie uczestników.

Piątek był dniem dla szkół. Dariusz Ożarowski prowadził zajęcia w Dolinie Samborowo. Tematem przewodnim zajęć była dendroflora, ale rozmawiano także o chronionych roślinach oraz zwierzętach. Tradycyjnie znalazł się czas na prowadzenie obserwacji ornitologicznych.

W sobotę wycieczkę dla dorosłych uczestników prowadził Dariusz Podbereski. Grupa wędrowała ze Złotej Karczmy do Oliwy przez Dolinę Radości z zasłużoną przerwą w oliwskiej Rybakówce. Wśród uczestników był między Marek Dąbrowski – gdański nauczyciel geografii i podróżnik, prowadzący na facebooku podróżniczego bloga „Ścieżki mojego świata”. Poniżej znajduje się link do bloga, na którym można znaleźć sprawozdanie   z wycieczki.

Wśród wielu tematów poruszanych podczas wyprawy znalazły się problemy z udostępnianiem lasu dla turystyki i rekreacji (gorący temat przy okazji spotkań z pędzącymi rowerzystami), a także ochroną przyrody, małą retencją, historyczną zabudową Oliwy czy działaniami przedwojennych leśników.

Kolejne „Dni Otwarte Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego” za rok. Miejmy nadzieję, że już w bardziej sprzyjających warunkach.

https://www.facebook.com/sciezkimojegoswiata/