Zimowe Ptakoliczenie

28 i 29 stycznia Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje ogólnopolską imprezę pod hasłem "Zimowe Ptakoliczenie", której celem jest, między innymi, zwrócenie uwagi na ptaki zimujące w naszym kraju. W akcję tę włącza się również Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Zimowe Ptakoliczenie (dawniej Zimowe Liczenie Ptaków w Parkach i Ogrodach) jest coroczną akcją wzorowaną na brytyjskim "Big Garden Birdwatch". Odbywa się, podobnie jak jego brytyjski odpowiednik, zawsze w ostatni weekend stycznia. Nie ma żadnych ograniczeń dla chcących uczestniczyć w liczeniu - każdy może notować, ilu przedstawicieli którego gatunku odwiedza jego karmnik, ogród, skwer przed blokiem czy okoliczny park. Liczenie przeprowadzić można indywidualnie, w gronie znajomych, czy też podczas bezpłatnej wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem.

W ramach imprezy ornitolog z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przeprowadzi wycieczkę połączoną z "ptakoliczeniem" naszych skrzydlatych przyjaciół.

Spotykamy się o godzinie 10.00 w sobotę 28 stycznia przy molo w Gdyni - Orłowie. Prosimy o zabranie lornetek lub innego sprzętu do obserwowania ptaków.