Trójmiejski Park Krajobrazowy na sopockim Festynie Tolerancji

fot. Kornelia Kujawska grafika
fot. Kornelia Kujawska grafika
fot. Kornelia Kujawska grafika
fot. Kornelia Kujawska grafika
fot. Dariusz Podberewski grafika

 

Festyn Tolerancji na Skwerze Kuracyjnym przy molo w Sopocie rozpoczął coroczne Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Wydarzenie jest realizowane w ramach kampanii społecznej „Odmień swoją głowę”, a tegoroczne Dni poświęcone są młodzieży. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji i Pomorska Koalicja Zdrowia Psychicznego. Patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu.

W przestrzeni festynu rozgrywały się happeningi, działało kilkanaście stoisk organizacji, które na co dzień pracują z osobami doświadczającymi kryzysów psychicznych. W muszli koncertowej odbywały się imprezy muzyczne, a w przerwach miedzy nimi prowadziliśmy konkursy przyrodnicze, w których nagrodami były koszulki oraz torby ekologiczne z logo TPK. Motywem przewodnim konkursów był obchodzony właśnie „Dzień Parków Krajobrazowych”, informowaliśmy także przy okazji o powstającej w Parku ścieżce edukacyjnej dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Jedna z parkowych koszulek pojedzie do Anglii, a torba z wizerunkiem borsuka trafiła w ręce Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza noszącego opozycyjny pseudonim „Borsuk”. Szlak „Borsuka” (z czasów działalności opozycyjnej) jest jedną z atrakcji turystycznych lasów sopockich w TPK.