Olimpiada Biologiczna z Parkiem w tle

W drugiej połowie stycznia odbyły się Eliminacje Okręgowe XLI Olimpiady Biologicznej.

W naszym okręgu do rozwiązywania testu przystąpiło 104 uczniów. Komisja oceniała także prace badawcze przygotowane przez uczniów biorących udział w eliminacjach.

Wyróżnienia pierwszego stopnia za najlepsze prace badawcze otrzymali: Robert Kupis z II LO w Słupsku i Krzysztof Pieluszczak z III LO w Gdyni.

Zwycięzcą eliminacji okręgowych został Rafał Białek z II LO w Słupsku, a kolejne miejsca zajęły Natalia Murdza i Marta Stachowiak z gdyńskiej „Trójki”. W ścisłym gronie nagrodzonych są także uczniowie ze szkół z Malborka, Tczewa i Chojnic.

Podsumowanie imprezy i uroczyste wręczenie nagród odbyło się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Wśród fundatorów nagród oprócz między innymi Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i Nadleśnictwa Gdańsk tradycyjnie już znalazł się Trójmiejski Park Krajobrazowy, który z Komitetem Okręgowym Olimpiady Biologicznej współpracuje praktycznie od początku jego istnienia.

Na zakończenie spotkania uczestnicy eliminacji i zaproszeni goście wysłuchali prezentacji Dariusza Jakubasa, ornitologa i pracownika naukowego Uniwersytetu Gdańskiego oraz laureata jednej z poprzednich edycji olimpiady