Akcja "Drzewko za makulaturę"

Dobiegła końca czwarta edycja akcji „Drzewko za makulaturę”, której organizatorami byli: „Polska Dziennik Bałtycki”, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Urząd Marszałkowski i Miasto Gdańsk.

Do otrzymania drzewka uprawniało oddanie 5 kilogramów makulatury i kuponu z „Dziennika Bałtyckiego” Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem gdańszczan. W ciągu dwóch dni rozdano 5 tysięcy drzewek i uzbierano ponad 30 ton makulatury. Największym zainteresowaniem cieszyły się sadzonki głogu jednoszyjkowego, cyprysika Lawsona i drzew iglastych. Fachowych rad na miejscu udzielali leśnicy z Nadleśnictwa Choczewo.

Na estradzie znalazło się także miejsce dla przedstawiciela Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Uczestnicy akcji otrzymali dużą dawkę informacji o pomorskich parkach krajobrazowych. Na zakończenie części edukacyjnej wraz z Mirosławem Majewskim z „Polski Dziennika Bałtyckiego” przeprowadziliśmy konkurs wiedzy przyrodniczej.

Zwycięzcy konkursu otrzymali komplety map i przewodników po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.