Trójmiejski Park Krajobrazowy na EduPikniku w gdańskim ZOO

Żywa atrakcja pikniku. Fot. Ewa Kussowska grafika
Edukacja, gry i zabawy. Fot. Ewa Kussowska grafika
Barwny świat porostów. Fot. Ewa Kussowska grafika
Stoisko botaniczne. Fot. Ewa Kussowska grafika
Tworzenie papierowych motyli. Fot. Ewa Kussowska grafika

W ramach współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym Wybrzeża, Trójmiejski Park Krajobrazowy miał okazję czynnie uczestniczyć w odbywającej się na terenie Ogrodu plenerowej imprezie edukacyjnej, czyli w EduPikniku. Piknik odbywał się w ramach europejskiej kampanii „Co w trawie piszczy”, której celem jest przybliżenie lokalnej społeczności pojęcia bioróżnorodności a także umożliwienie poznania rodzimych gatunków roślin i zwierząt.

W trakcie pikniku mniejsi i więksi mieszkańcy Trójmiasta mieli okazję pogłębić wiedzę na temat roślin, nazywanych potocznie chwastami. Były również stoiska poświęcone ciekawostkom z życia ptaków i ssaków. Pracownik Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przybliżył uczestnikom pikniku barwny świat okolicznych porostów oraz przedstawił ich rolę w przyrodzie i życiu człowieka.

Oczywiście nie zabrakło gier i zabaw przyrodniczych. Na chętnych czekało też stoisko, na którym można było własnoręcznie wykonać kolorowego motyla z papieru techniką origami.

Pomimo niepewnej pogody piknik cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony gości ogrodu zoologicznego. Niewątpliwą atrakcją była obecność żywego żółwia, który przez całe popołudnie towarzyszył uczestnikom imprezy.