Trójmiejski Park Krajobrazowy i Trójmiejska Grupa Lokalna OTOP na festynie w Oliwie

Data: 12-09-2011
nauka prowadzenia obserwacji przez lunetę (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
w czasie wycieczki (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
w czasie wycieczki (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
praca przewodnika (fot. Małgorzata Wyppich) grafika
praca przewodnika (fot. Małgorzata Wyppich) grafika
ruch przy stoisku TPK i OTOP (fot. Małgorzata Wyppich) grafika
rozmowy z uczestnikami festynu (fot. Małgorzata Wyppich) grafika
Krysia nauczająca (fot. Małgorzata Wyppich) grafika
praca na stoisku (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
praca na stoisku (fot. Małgorzata Wyppich) grafika
materiały promocyjne (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
materiały promocyjne (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
kolejny uczeń (fot. Dariusz Ożarowski) grafika

10 września odbył się festyn zorganizowany przez Radę Dzielnicy Gdańsk - Oliwa. Nie zabrakło tam również stoiska Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. 

Festyn poprzedzony został wycieczką ornitologiczną prowadzoną przez pracownika TPK i członka OTOP. Wycieczka spotkała się z dużym zainteresowaniem - przybyło około 25 osób. Krótki, dwugodzinny spacer umożliwił podziwianie gatunków ptaków związanych z niewielkimi zbiornikami wodnymi w Dolinie Oliwskiego Potoku. Udało nam się, między innymi, obserwować intensywnie żerującą samicę nurogęsia - gatunku stosunkowo rzadko pojawiającego się na śródmiejskich stawach.

Dzięki pomocy członków Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP współpracującej z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym udało się przygotować na festyn stoisko, na którym udostępniono materiały promocyjne TPK i OTOP-u. Ku naszemu zaskoczeniu odwiedziło nas naprawdę mnóstwo osób. Materiały promocyjne trafiły do rąk zarówno dzieci jak i osób dorosłych. Niektórzy goście stoiska próbowali również swoich sił w nauce prowadzenia obserwacji przyrodniczych przez lunetę, a nie jest to sztuka dla osób niewtajemniczonych zbyt prosta. Udało się również nawiązać ciekawe kontakty z radnymi z innych dzielnic Gdańska.