Nowa wędrówka przyrodniczo-kulturowa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Pomnik Otto Gerike'a (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
Nagrobki w Dolince Daglezjowej (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
Buczyny w głębi Dolinki Daglezjowej (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
Wspaniały widok z Glinnej Góry (fot. Dariusz Ożarowski) grafika

 

Na stronie internetowej Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w dziale poświęconym edukacji pojawił się szczegółowy opis jednej z ciekawszych wędrówek o charakterze przyrodniczo-kulturowym w Lasach Sopockich. Nasza wędrówka rozpoczyna się na końcu ulicy Żeromskiego na osiedlu im. Adama Mickiewicza w Sopocie, a kończy się przy stadionie leśnym w Sopocie na końcu ulicy Generała Józefa Wybickiego.

Dokładny przebieg: Sopot (ul. Żeromskiego) – Dolinka Daglezjowa – Wilczy Parów – Mała Gwiazda – Glinna Góra (Sępie Wzgórze) – rezerwat „Zajęcze Wzgórze” – Sopot (Pomnik Poległych Sportowców)

Na trasie znajduje się, między innymi jeden z najciekawszych w Parku punktów widokowych, z którego można podziwiać strefę krawędziową Wysoczyzny Gdańskiej, harmonijną zabudowę tzw. Owczej Doliny w Sopocie oraz Zatokę Gdańską z Półwyspem Helskim.

Długość trasy wędrówki wynosi około 3,5 km; jej pokonanie zajmuje około 2 godzin. Jest to trasa łatwa z jednym ostrzejszym podejściem na Małą Gwiazdę (tzw. Wilczy Parów).

ZAPRASZAMY NA SPACER !!!