Nocne marsze na orientację z okazji 35 - lecia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

fot. Archiwum organizatorów grafika
fot. Archiwum organizatorów grafika
fot. Archiwum organizatorów grafika
fot. Archiwum organizatorów grafika

Trójmiejski Park Krajobrazowy wraz z Pomorskim Klubem Orientacji „Harpagan” zorganizował „Harce Prezesa” - jedną z największych imprez na orientację w województwie pomorskim.   

Impreza Pomorskiego Klubu Orientacji odbyła się 19 grudnia na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który był jednocześnie współorganizatorem marszów.

Pomimo wyjątkowo niesprzyjającej pogody na starcie imprezy stanęło ponad 300 uczestników w różnych kategoriach wiekowych. Bazą zawodów była jedna ze szkół w Gdańsku – Oliwie. Zawodnicy przed wyruszeniem na trasy i po powrocie brali udział w konkursach wiedzy o parkach krajobrazowych województwa pomorskiego. Nagrodami były cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem wydawnictwa i mapy parków.

W jednej z sal lekcyjnych można było wziąć udział w grze planszowej „Wędrówka po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym”. Swoich sił w wędrówce próbowali zarówno młodzi jak i starsi uczestnicy imprezy. Na podkreślenie zasługuje zadziwiająco wysoka wiedza o TPK, szczególnie wśród młodszych graczy.

Więcej informacji o imprezie na: https://www.facebook.com/harceprezesa?fref=ts