Trójmiejski Park Krajobrazowy na Światowym Dniu Ptaków Wędrownych

plakat zapowiadający wspólne stoisko grafika
stoiska (fot. Janina Woszczyńska) grafika
ruch przy naszym stoisku (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
najmłodsi poznają ptaki (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
praca na stoisku (fot. Janina Woszczyńska) grafika

W dniach 9 i 10 maja w wielu krajach obchodzony był Światowy Dzień Ptaków Wędrownych. W Polsce organizatorem dwudniowej imprezy edukacyjnej, która odbyła się z tej okazji w okolicach Kuźnicy na Półwyspie Helskim była Fundacja Akcji Bałtyckiej oraz Nadmorski Park Krajobrazowy.

 

Wśród wielu stoisk nie zabrakło również stoiska Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, które cieszyło się dużym zainteresowaniem osób odwiedzających piknik. Wielu gości zainteresowanych było wydawnictwami kartograficznymi Parku (zwłaszcza zaktualizowaną mapą obszaru TPK), wielu chętnie spróbowało swoich sił w identyfikacji gatunków ptaków gniazdujących w siedliskach leśnych oraz miejskich. Najmłodsi uczestnicy chętnie zmagali się z układaniem „ptasich” puzzli.

 

Na stoisku Parku dostępne były również materiały Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, którego członkowie pomagali w obsłudze stoiska oraz promocji Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i Towarzystwa. Bez ich pomocy organizacja oraz obsługa stoiska byłaby znacznie trudniejsza. Serdecznie dziękujemy.