Konkurs wiedzy "Flora i jej ochrona w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym" - wyniki

Data: 26-04-2018
przygotowania do konkursu (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
etap pisemny (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
laureaci konkursu (fot. Dariusz Ożarowski) grafika

 

19 kwietnia odbyła się już 10-ta edycja konkursu wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Organizatorami konkursu byli Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Jana Matejki w Sopocie oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Tym razem temat konkursu był wyjątkowo wymagający i brzmiał "Flora i jej ochrona w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym". Mimo, że tematyka botaniczna spotyka się ze znacznym mniejszym zainteresowaniem młodzieży szkolnej, do konkursu zgłosiło się trzynaścioro uczniów z klas IV – VII z pięciu szkół podstawowych Trójmiasta.

Konkurs składał się z dwóch etapów: testu pisemnego zawierającego 30 zadań wielokrotnego wyboru oraz etapu ustnego, do którego zakwalifikowali się uczniowie z najlepszymi wynikami testu.

Laueratami konkursu zostali:

I miejsce: Marta Szymkowiak, SP nr 8 w Sopocie

II miejsce: Natalia Bujny, SP nr 8 w Sopocie

III miejsce: Zuzanna Marszewska, SP nr 9 w Sopocie

wyróżnienie I: Iga Własów, SP nr 9 w Sopocie

wyróżnienie II: Mateusz Tyburski, SP nr 7 w Sopocie

Laureaci otrzymali sprzęt optyczny oraz nagrody książkowe ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

 

Celem organizowanych już od dziesięciu lat edycji konkursu wiedzy o TPK jest przybliżenie uczestnikom walorów przyrodniczych Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, sposobów prowadzenia ochrony czynnej flory i fauny na obszarze Parku oraz rozwijanie umiejętności rozpoznawania chronionych gatunków roślin, zbiorowisk roślinnych oraz zwierząt występujących w Parku.