Z okazji Dnia Krajobrazu Trójmiejski Park Krajobrazowy zaprasza na wycieczkę pieszą po Parku

Data: 05-10-2022

Dzień Krajobrazu (Międzynarodowy Dzień Krajobrazu) został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obchodzony jest 20 października na pamiątkę podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej.

Ideą Dnia Krajobrazu jest budowanie świadomości społecznej w zakresie wzorcowych praktyk względem krajobrazu, a także inspirowanie różnych podmiotów do podejmowania działań służących najwyższej jakości krajobrazów – miejskich, rolniczych czy naturalnych.

Hasło tegorocznego Dnia Krajobrazu brzmi: „Krajobraz: doświadczam w pełni”

Data: 22.10.2022

Temat: Trójmiejski Park Krajobrazowy – spacer tropem zmysłów

Miejsce rozpoczęcia: przystanek autobusowy Złota Karczma przystanek Harfowa 02

Miejsce zakończenia: Gdańsk Oliwa

Trasa: Złota Karczma - Dolina Bobrów – Rybakówka – Dolina Radości - Kwietna

Opis trasy i poruszane tematy: Trasa wycieczki prowadzi leśnymi ścieżkami do Oliwy, po drodze wzrok nasycimy różnymi kolorami liści. Gdy zaświeci słońce poczujemy aromat żywicy z rosnących po drodze sosen. Wrażenia słuchowe zapewni nam szemrzący przez znaczną część trasy Potok Oliwski. Zmieniający się w trakcie wycieczki krajobraz zapewni nam moc wrażeń wizualnych. Będzie czas na odczucia smakowe. Przewidywana jest przerwa kawowa i możliwość wzmocnienia się daniami rybnymi w mijanej na trasie Rybakówce. Całość wrażeń podsumujemy w zabytkowej części Oliwy.

Opowiemy również o nowych planowanych projektach oraz problemach wynikających z położenia Parku na skraju dużej aglomeracji.

Prowadzący: Dariusz Podbereski i Agnieszka Kowalewska

Zapisy i informacje dodatkowe: 58 552 34 68

Grafika 1: Z okazji Dnia Krajobrazu Trójmiejski Park Krajobrazowy zaprasza na wycieczkę pieszą po Parku
Grafika 2: Z okazji Dnia Krajobrazu Trójmiejski Park Krajobrazowy zaprasza na wycieczkę pieszą po Parku