Wędrówki ptaków w poezji i piosence – zaproszenie do konkursu

Wędrówki ptaków w poezji i piosence – zaproszenie do konkursu grafika
klucz gęsi (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
klucz żurawi (fot. Dariusz Ożarowski) grafika
stado szpaków w czasie wędrówki (fot. Dariusz Ożarowski) grafika

Trójmiejski Park Krajobrazowy od wielu lat współpracuje z Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądem Piosenki Studenckiej „Bazuna”.

Ten rok będzie dla „Bazuny” wyjątkowy. Mija pół wieku od pierwszej imprezy, która odbyła się w gdańskim klubie studentów Żak. Podczas koncertu głównego zostanie wręczona także po raz pierwszy Nagroda Specjalna Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego za wybitne walory przyrodnicze w piosence.

Od pewnego czasu „Bazuna” to nie tylko kilka dni plenerowych koncertów w upalne, lipcowe dni. To także dużo całorocznych imprez towarzyszących. Oprócz koncertów w różnych miejscach w ciągu całego roku to także działania w internecie. Wszystkim imprezom Bazunowym towarzyszymy, często zasiadamy w jury konkursów, fundujemy także przyrodnicze gadżety.

Tym razem Bazuna wspólnie z Fundacją Akcja Bałtycka, Trójmiejską Grupą Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym zapraszają do udziału w konkursie „Wędrówki ptaków w poezji i piosence”.

Uczestnikiem konkursu może zostać każda pełnoletnia osoba, a za zgodą rodziców lub opiekunów również osoba niepełnoletnia.

Nagrania filmowe oraz teksty zgłaszanych utworów należy przesyłać na adres: wedrowki.ptakow@gmail.com   do 31 stycznia 2022 roku. Prosimy również o przesłanie wypełnionego oświadczenia (do pobrania poniżej).

regulamin konkursu

wzór oświadczenia

Konkurs odbędzie się w formule online. Werdykt zostanie ogłoszony 15 lutego 2022 roku. Zgłoszone utwory i werdykt zostaną zamieszczone na playliście kanału YouTube całorocznej Bazuny. Nadesłanie materiałów na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na ich publikację, a także publikację wizerunku. Zwycięzcy otrzymają upominki w postaci książek i gadżetów ufundowanych przez organizatorów (w tym „ptasie koszulki” od TPK).

Swój głos na ulubiony utwór będzie mógł oddać każdy odwiedzający strony; procedura głosowania zostanie podana po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń.

Zapraszamy do udziału w konkursie w imieniu organizatora oraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Poniżej link do wykonania piosenki nagrodzonej w zeszłym roku: 

https://www.youtube.com/watch?v=HZ6xsNLHSsE&list=PLEVarlQ6d8Gytg9zelejKyNM6ucjKzMC_&index=19