Wydarzenia

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: tpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 552 34 68

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2011-08-23

Wycieczka "Lasy Sopockie"

17 sierpnia odbyła się kolejna wycieczka w ramach warsztatów "Dojrzały Smak Przygody" prowadzonych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku przy udziale, między innymi, Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
2011-08-12

Leśna wyprawa po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym z dziećmi z Caritas

Przy współpracy z Centrum Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży im. bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Gdańsku zorganizowano leśną wyprawę do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Jej uczestnikami były dzieci ze świetlic gdańskiego Caritas.
2011-08-11

Wzdłuż Swelini

W środę 10 sierpnia odbyła się kolejna wycieczka zorganizowana przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej z Gdańska oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy pod hasłem "Wzdłuż Swelini"
2011-08-05

"Wejherowskie ciekawostki"

3 sierpnia obyła się pierwsza z trzech zaplanowanych wycieczek dla emerytów, organizowanych na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w ramach projektu prowadzonego przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej „Dojrzały Smak Przygody”.
2011-07-31

Ochrona jerzyków w Trójmieście

W tym roku Trójmiejska Grupa Lokalna OTOP wraz z Gdańskim Oddziałem PZPK, czyli Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym podjęła szereg interwencji i działań w kierunku ochrony jerzyków gniazdujących na budynkach w Trójmieście.
2011-07-26

Warsztaty "Dojrzały Smak Przygody"

W ramach warsztatów pod tytułem "Dojrzały Smak Przygody" organizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej z Gdańska na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zorganizowane zostaną trzy wycieczki dla uczestników warsztatów
2011-07-11

Na tropie wójcika

Wiosną 2011 roku w Lasach Oliwskich ponownie stwierdzono wójcika. Lęg nie został zaobserwowany, ale samiec intensywnie śpiewał przez 4 tygodnie. Wójcik (Phylloscopus trochiloides) zwany dawniej świstunką zielonawą to mały ptak wędrowny.
2011-07-07

Nowy "Gawron"

W końcu czerwca ukazał się nowy numer kwartalnika "Gawron".
2011-07-02

Nowy "Gawron"

W końcu czerwca ukazał się nowy numer kwartalnika "Gawron"
2011-06-22

Na ratunek storczykom

W dniach 13 i 14 czerwca na terenie portu lotniczego Gdynia - Kosakowo odbył się drugi etap akcji przesadzania objętego ścisłą ochroną storczyka - kruszczyka szerokolistnego (pierwszy etap przeprowadzony został jesienią ubiegłego roku).
2011-06-20

Sprzątanie w Samborowie

14 i 15 czerwca pracownicy TPK zorganizowali akcję sprzątania ścieżki przyrodniczej w Dolinie Samborowo w południowym kompleksie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W pracach porządkowych pomagali uczniowie Gdańskiego Gimnazjum Autonomicznego.
2011-06-13

Trójmiejski Park Krajobrazowy w szkole

4 czerwca nauczyciele i uczniowie Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 7 w Gdańsku obchodzili Dzień Otwarty swojej placówki dydaktycznej. Jednym z gości w czasie tego święta szkoły był Trójmiejski Park Krajobrazowy.
2011-05-26

"Boróżnorodność - poznaj, by zachować"

Na Skwerze Kościuszki przy gdyńskim akwarium odbyła się kolejna już – trzecia edycja plenerowej akcji edukacyjnej organizowanej przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.
2011-05-26

Turystyczna Majówka w Parku

21 maja na osiedlowym Orliku w sopockiej dzielnicy Brodwino odbyła się kolejna Turystyczna Majówka w Parku. Organizatorem imprezy był Trójmiejski Park Krajobrazowy przy wsparciu, między innymi: Urzędu Miasta w Sopocie, Stowarzyszenia Profilaktyki
2011-05-13

Turystyczna Majówka w Parku, czyli Brodwino od Nowa

21 maja (sobota) na sopockim osiedlu Brodwino odbędzie się impreza po hasłem "Turystyczna Majówka w Parku, czyli Brodwino od Nowa". Impreza rozpoczyna się o godzinie 10.00 na boisku koło Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 9 na Brodwinie.
2011-05-11

Drzewko za oponę

Dobiegła końca XI edycja akcji „Drzewko za oponę”. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był „Klub Dżentelmena Szos”, przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku i Trójmiejskiego Park