Wydarzenia

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: tpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 552 34 68

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2012-09-06

Spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP

11 września (wtorek) odbędzie kolejne spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP ściśle współpracującej z gdańskim oddziałem Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych – Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym.
2012-09-04

Kontrola stanowiska maliny moroszki w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

4 września pracownicy TPK przeprowadzili badania terenowe w leśnictwie Sopieszyno. W trakcie prac skontrolowano, między innymi, jedyne w parku stanowisko ściśle chronionego gatunki flory: maliny moroszki (Rubus chamaemorus).
2012-08-29

Ścieżka przyrodnicza w Dolinie Samborowo ponownie oznakowana

Ukończono naprawę i uzupełnienie oznakowania ścieżki przyrodniczej Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Dolinie Samborowo (Lasy Oliwskie – południowy kompleks TPK).
2012-08-27

Kolejne budki lęgowe w Lasach Oliwskich

27 sierpnia w Lasach Komunalnych w granicach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego rozwieszono kolejne budki lęgowe dla drobnych ptaków wróblowych.
2012-08-23

Leśna eskapada

W środę 22 sierpnia odbyła się kolejna wycieczka w ramach projektu „Dojrzały smak przygody” pod przewodnictwem pracownika Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zainteresowanie było ogromne – pojawiło się przeszło 60 osób.
2012-08-06

"Dojrzały smak przygody" na pograniczach

Kolejna wycieczka z seniorami zaczęła się przy… meczecie. To już tradycyjne miejsce spotkań z uczestnikami zajęć terenowych w Dolinie Samborowo. Najpierw było więc kilka słów o wielokulturowości dzisiejszego Gdańska.
2012-07-27

Kolejna wycieczka w ramach projektu "Dojrzały smak przygody"

W środę 25 lipca odbyła się kolejna wycieczka po terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w ramach projektu realizowanego przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej z Gdańska pod tytułem "Dojrzały smak przygody"
2012-07-09

Inwentaryzacja awifauny użytku ekologicznego „Śmieszka w Bojanie” na obszarze otuliny TPK

W maju i czerwcu przeprowadzono liczenie mew śmieszek oraz innych, rzadszych gatunków ptaków wodnych gniazdujących na obszarze kolonii śmieszek w gminie Bojano w pobliżu Głodowa.
2012-07-05

Dojrzały smak przygody

„Dojrzały smak przygody” to tytuł wakacyjnych warsztatów dla emerytów i seniorów organizowanych przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Tradycyjnie już do organizacji imprezy włączył się Trójmiejski Park Krajobrazowy prowadząc wycie
2012-06-29

Dziedzictwo przyrodnicze Gdańska

Sesja Przyrodnicza, której organizatorem była Liga Ochrony Przyrody w Gdańsku odbyła się w Gimnazjum nr 19 – siedzibie współorganizatora imprezy.
2012-06-14

Międzyszkolny Projekt Ekologiczny „Osobliwości Pomorskiego Krajobrazu”.

Dobiegł końca projekt „Osobliwości Pomorskiego Krajobrazu”, organizowany wspólnie przez Szkołę Podstawową nr 17 w Gdańsku i Trójmiejski Park Krajobrazowy.
2012-05-30

Budki lęgowe i karmniki w Urzędzie Miasta Gdyni

28 maja w Urzędzie Miasta Gdyni odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych konstruktorów budek lęgowych i karmników dla ptaków. W czasie finału konkursu pracownik TPK przedstawił prezentację poświęconą zasadom prawidłowego konstruowania i rozwieszania bu
2012-05-29

Fascynujący świat roślin

Na terenach Centrum Hevelianum w Gdańsku odbyła się I Edycja Międzynarodowej Akcji „Fascynujący świat roślin”. Organizatorem imprezy był Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii.
2012-05-28

"Turystyczna Majówka w Parku"

Tegoroczna Turystyczna Majówka w Parku odbywała się na osiedlu Brodwino, położonym na granicy Sopotu z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym. Pretekstem do spotkania był także obchodzony jednocześnie Europejski Dzień Sąsiada.
2012-05-16

Wycieczka ornitologiczna w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Trójmiejska Grupa Lokalna OTOP zaprasza na wycieczkę ornitologiczną po Lasach Oliwskich Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka odbędzie się 20 maja (niedziela).
2012-05-16

Dzień Samorządowca w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Dzień Samorządowca w plenerze był okazją do zapoznania pracowników samorządu z wybranymi walorami przyrodniczymi i kulturowymi TPK oraz problemami związanymi z jego funkcjonowaniem na skraju dużej aglomeracji miejskiej.