Wydarzenia

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: tpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 552 34 68

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2012-01-17

Nowy użytek ekologiczny na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

W grudniu 2011 roku uchwałą Rady Gminy Szemud został utworzony nowy użytek ekologiczny "Okuniewskie Łąki". Jego powołanie było możliwe dzięki zaangażowaniu pracowników i sympatyków Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
2012-01-16

Spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP

Zapraszamy na spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP, które odbędzie się 17.01.2012 o godzinie 17.00 w siedzibie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przy ulicy Polanki 51 w Gdańsku - Oliwie.
2011-12-22

Nowy gatunek grzyba w TPK

Nowy gatunek grzyba z rodzaju Łysiczka został stwierdzony na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.
2011-12-09

Wojewódzki Turniej Wiedzy Ekologicznej

W Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Gdańsku odbył się finał XXXII Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy Ekologicznej. Organizatorem imprezy był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku, przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i
2011-12-09

Konkurs fotograficzny „Drzewa Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”

W siedzibie TPK rozstrzygnięto konkurs fotograficzny, którego głównymi bohaterami były parkowe drzewa. O dużym zainteresowaniu tematem świadczy ponad 100 nadesłanych prac.
2011-11-25

Spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP

24 listopada odbyło się kolejne spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP poświęcone planowanej inwentaryzacji pluszcza zimującego na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i jego otuliny.
2011-11-08

Ochrona przyrody na obszarze leśnictwa Sopot

Dzięki współpracy z leśniczym l. Sopot – Panem Waldemarem Baranowskim w jednym z oddziałów na obszarze tego leśnictwa pracownicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wyznakowali drzewa
2011-11-02

Nasza przyszłość - Lepsza przyszłość

Dwudniowe warsztaty ekologiczne pod tym tytułem odbyły się na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Organizatorem było Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Polskiej Cerekwi (powiat Kędzierzyn Koźle) przy współpracy z TPK.
2011-10-21

Studenci historii poznawali tajemnice Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

W ramach zajęć z krajoznawstwa i turystyki historycznej studenci Wydziału Historycznego Uniwersytetu Gdańskiego odwiedzili Trójmiejski Park Krajobrazowy.
2011-10-20

Akcja "Puszczyk"

20 października 2011 r. pracownicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego uczestniczyli w dramatycznej, jednak zakończonej pełnym sukcesem akcji ratowania puszczyka.
2011-10-19

O ptakach w siedzibie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

27 października (czwartek) o godzinie 17.00, w siedzibie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w Gdańsku - Oliwie odbędzie się kolejne spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.
2011-10-03

Europejskie Dni Ptaków

W sobotę 1 października odbyły się ornitologiczne wycieczki otwarte zorganizowane przez Trójmiejski Park Krajobrazowy i TGL OTOP w ramach obchodów Europejskich Dni Ptaków.
2011-09-22

„Lasy to życie – chrońmy je” – zajęcia edukacyjne w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.

Tegoroczna akcja „Sprzątania Świata” na terenie Gdańska przebiegała pod hasłem „Lasy to życie – chrońmy je”. Przedsięwzięciu patronował Wydział Środowiska Urzędu Miasta w Gdańsku.
2011-09-21

Europejskie Dni Ptaków

1 i 2 października w całej Europie obchodzone są Europejskie Dni Ptaków. W Polsce akcję koordynuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. W obchody tego ptasiego święta włącza się również Trójmiejski Park Krajobrazowy we współpracy z TGL OTOP.
2011-09-13

Konkurs fotograficzny "Drzewa Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego"

Trójmiejski Park Krajobrazowy zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pod tytułem "Drzewa Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego". Konkurs adresowany jest do miłośników przyrody i fotografii, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania.
2011-09-12

Trójmiejski Park Krajobrazowy i Trójmiejska Grupa Lokalna OTOP na festynie w Oliwie

10 września odbył się festyn zorganizowany przez Radę Dzielnicy Gdańsk - Oliwa. Nie zabrakło tam również stoiska Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków.