Aktualności

Turystyczna Majówka w Parku, czyli Brodwino od Nowa grafika
2011-05-13

Turystyczna Majówka w Parku, czyli Brodwino od Nowa

21 maja (sobota) na sopockim osiedlu Brodwino odbędzie się impreza po hasłem "Turystyczna Majówka w Parku, czyli Brodwino od Nowa". Impreza rozpoczyna się o godzinie 10.00 na boisku koło Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 9 na Brodwinie.
Drzewko za oponę grafika
2011-05-11

Drzewko za oponę

Dobiegła końca XI edycja akcji „Drzewko za oponę”. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był „Klub Dżentelmena Szos”, przy współpracy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku, Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku i Trójmiejskiego Park
"Bioróżnorodność - poznaj, by zachować" grafika
2011-04-28

"Bioróżnorodność - poznaj, by zachować"

20 maja przy gdyńskim Akwarium Morskim odbędzie się akcja plenerowa pod tytułem "Bioróżnorodność - poznaj, by zachować".
Pomorzanie sadzą lasy grafika
2011-04-22

Pomorzanie sadzą lasy

W ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasów i Roku Lasów Pomorza na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku organizowane są wiosenne akcje zalesieniowe.
Akcja "Drzewko za makulaturę" grafika
2011-04-22

Akcja "Drzewko za makulaturę"

Dobiegła końca czwarta edycja akcji „Drzewko za makulaturę”, której organizatorami byli: „Polska Dziennik Bałtycki”, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Urząd Marszałkowski
Konukrs wiedzy o rezerwatach TPK grafika
2011-04-21

Konukrs wiedzy o rezerwatach TPK

14 kwietnia odbył się konkurs wiedzy dotyczący wybranych rezerwatów w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym oraz rezerwatu "Kępa Redłowska". Organizatorami konkursu była Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 8 w Sopocie oraz Trójmiejski Park Krajobrazowy.
Gawron nr 1/2011 grafika
2011-04-15

Gawron nr 1/2011

Ukazał się właśnie pierwszy tegoroczny numer kwartalnika "Gawron". Rok 2011 Organizacja Narodów Zjednoczonych ogłosiła Międzynarodowym Rokiem Lasu, dlatego też w naszym kwartalniku Czytelnik znajdzie dużo artykułów opisujących wartości przyrod
Akcja "Budki 2011" grafika
2011-04-05

Akcja "Budki 2011"

Na przełomie lutego i marca skontrolowano część budek lęgowych rozwieszonych na obszarze Parku. Były to budki typu D powieszone w ostatnich latach przez pracowników Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Ciekawostką było stwierdzenie lęgu gągoła
Konkurs wiedzy "Osobliwości przyrody trójmiejskich rezerwatów" grafika
2011-03-07

Konkurs wiedzy "Osobliwości przyrody trójmiejskich rezerwatów"

Trójmiejski Park Krajobrazowy oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Sopocie zapraszają uczniów klas V i VI trójmiejskich szkół podstawowych oraz uczniów klas I szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie „Osobliwości przyrody trójmiejskich rezerwatów”
Konkurs "Poznajemy Ojcowiznę" grafika
2011-02-28

Konkurs "Poznajemy Ojcowiznę"

Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego jest organizatorem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”. Etap wojewódzki XVIII edycji konkursu odbył się w siedzibie Oddziału Regionalnego PTTK w Gdań
Olimpiada biologiczna grafika
2011-02-10

Olimpiada biologiczna

Na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego odbył się finał Eliminacji Okręgowych XL Olimpiady Biologicznej. Wśród dziesięciu laureatów znaleźli się, między innymi, uczniowie z Gdańska, Gdyni, Chojnic, Czerska, Tczewa, Słupska i Lęborka.
Ptakoliczenie grafika
2011-02-09

Ptakoliczenie

30 stycznia Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizowało w skali kraju imprezę pod nazwą „Zimowe Ptakoliczenie”. W jej ramach odbywają się ornitologiczne wycieczki terenowe...
Ukazał się właśnie czwarty numer (2010) kwartalnika "Gawron". grafika
2010-12-29

Ukazał się właśnie czwarty numer (2010) kwartalnika "Gawron".

W ostatnim tegorocznym numerze naszego kwartalnika zainteresowany Czytelnik może, między innymi, zapoznać się z przyrodą Laponii – fascynującego, zarówno ze względów przyrodniczych jak i kulturowych obszaru Półwyspu Skandynawskiego.
Trójmiejski Park Krajobrazowy w obiektywie grafika
2010-12-01

Trójmiejski Park Krajobrazowy w obiektywie

Rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Trójmiejski Park Krajobrazowy w obiektywie”.
Szkolenie z zakresu ochrony przyrody w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym grafika
2010-11-16

Szkolenie z zakresu ochrony przyrody w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

14 listopada odbyło się szkolenie grupy kandydatów na przewodników turystycznych w Trójmieście z zakresu ochrony przyrody. Szkolenie prowadzone było przez pracownika Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – ornitologa Dariusza Ożarowskiego.
Trójmiejski Park Krajobrazowy na Uniwersytecie III Wieku w Gdańsku grafika
2010-10-22

Trójmiejski Park Krajobrazowy na Uniwersytecie III Wieku w Gdańsku

Od początku października Trójmiejski Park Krajobrazowy gości regularnie na warsztatach krajoznawczych prowadzonych dla słuchaczy Uniwersytetu III Wieku w Gdańsku.