Aktualności

Jak prawidłowo dokarmiać ptaki? grafika
2015-02-05

Jak prawidłowo dokarmiać ptaki?

Zimą, gdy spada temperatura i dni robią się coraz krótsze, chętnie pomagamy ptakom, dokarmiając je w przydomowych karmnikach. O tym, jak prawidłowo dokarmiać ptaki, aby nasze działania nie przyniosły efektów odwrotnych do zamierzonych, dowiedziały się dzieci z czwartej klasy SP 81 w Gdańsku - Osowie.

 

Trójmiejski Park Krajobrazowy na  XLIV Olimpiadzie Biologicznej grafika
2015-02-02

Trójmiejski Park Krajobrazowy na XLIV Olimpiadzie Biologicznej

Na to pytanie mieli okazję odpowiedzieć sobie organizatorzy i uczestnicy Eliminacji Okręgowych XLIV Olimpiady Biologicznej, które odbyły się na Wydziale Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

 

Zimowe Ptakoliczenie po raz kolejny grafika
2015-01-20

Zimowe Ptakoliczenie po raz kolejny

Przed nami kolejne Zimowe Ptakoliczenie. To coroczna akcja edukacyjna organizowana przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków, w której każdy może zanotować, ilu przedstawicieli i jakie gatunki ptaków odwiedzają karmnik, ogród, skwer przed blokiem lub okoliczny park.

 

Zasiedlenie budek lęgowych przez ptaki w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w 2014 roku grafika
2015-01-15

Zasiedlenie budek lęgowych przez ptaki w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym w 2014 roku

Udało się zakończyć kontrolę, czyszczenie i ewentualną naprawę wszystkich budek lęgowych rozwieszonych przez pracowników Parku na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Obecnie na obszarze TPK znajduje się 46 budek różnego typu, w tym:

 

Ptaki Spitsbergenu na spotkaniu Trójmiejskiej Grupy OTOP grafika
2015-01-15

Ptaki Spitsbergenu na spotkaniu Trójmiejskiej Grupy OTOP

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie Trójmiejskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, które odbędzie się 22 stycznia (czwartek) w siedzibie Rady Dzielnicy Oliwa przy ulicy Opata Jacka Rybińskiego 10 w Gdańsku - Oliwie o godzinie 17.00.

 

Nocne marsze na orientację z okazji 35 - lecia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego grafika
2015-01-07

Nocne marsze na orientację z okazji 35 - lecia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Trójmiejski Park Krajobrazowy wraz z Pomorskim Klubem Orientacji „Harpagan” zorganizował „Harce Prezesa” - jedną z największych imprez na orientację w województwie pomorskim.   

Impreza Pomorskiego Klubu Orientacji odbyła się 19 grudnia na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który był jednocześnie współorganizatorem marszów.

Mikołajkowy konkurs przyrodniczy „Parki krajobrazowe województwa pomorskiego”. grafika
2014-12-22

Mikołajkowy konkurs przyrodniczy „Parki krajobrazowe województwa pomorskiego”.

W gimnazjum nr 20 w Gdańsku odbył się konkurs wiedzy o pomorskich parkach krajobrazowych. Impreza, w której brało udział 21 trzyosobowych zespołów z gdańskich szkół odbywała się pod patronatem Kuratorium Oświaty w Gdańsku i Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych w Słupsku.
Pierwszy pluszcz już w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym grafika
2014-12-15

Pierwszy pluszcz już w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

Wczoraj (14 grudnia), w Dolinie Zagórskiej Strugi, blisko granicy TPK wypatrzono pierwszego osobnika pluszcza, który przyleciał do nas na zimę, zapewne z dalekiej Skandynawii.
Konkurs fotograficzny „Flora i fauna Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego” rozstrzygnięty grafika
2014-12-15

Konkurs fotograficzny „Flora i fauna Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego” rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto doroczny, tradycyjny już konkurs fotograficzny organizowany przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Tematem przewodnim konkursu była flora i fauna Parku.

 

„Harce Prezesa” z okazji 35 − lecia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego grafika
2014-12-12

„Harce Prezesa” z okazji 35 − lecia Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Trójmiejski Park Krajobrazowy wraz z Pomorskim Klubem Orientacji „Harpagan” zaprasza na „Harce Prezesa”- jedną z największych imprez na orientację w województwie pomorskim.

Impreza Pomorskiego Klubu Orientacji odbędzie się 19 grudnia na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, który jest jednocześnie współorganizatorem marszów.

 
Jak prawidłowo dokarmiać ptaki? grafika
2014-12-04

Jak prawidłowo dokarmiać ptaki?

Późna jesień to zazwyczaj pora, gdy placówki dydaktyczne Trójmiasta zwracają się z prośbą o poprowadzenie zajęć dla ich wychowanków dotyczących prawidłowego dokarmiania ptaków w środowisku miejskim.

 

O gołębiach i czaplach na kolejnym spotkaniu Trójmiejskiej Grupy OTOP grafika
2014-11-17

O gołębiach i czaplach na kolejnym spotkaniu Trójmiejskiej Grupy OTOP

Zapraszamy na kolejne spotkanie Trójmiejskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Tym razem na spotkaniu usłuszymy dużo nowych wieści z życia gołębi - członkowie Grupy przygotowali prezentację pod tytułem "Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o gołębiach, ale nie mieliście kogo zapytać".

 

Szkolny Dzień Drzewa grafika
2014-11-04

Szkolny Dzień Drzewa

Szkoła Podstawowa nr 17 w Gdańsku przy współpracy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym zorganizowała pierwszy „Szkolny Dzień Drzewa”. Uroczystość mogła się odbyć dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów szkoły, którzy sami zebrali pieniądze na zakup drzew.

 

Trójmiejski Park Krajobrazowy na Targach Recyklingu i Ekologii Re:Miasto 2014 grafika
2014-11-03

Trójmiejski Park Krajobrazowy na Targach Recyklingu i Ekologii Re:Miasto 2014

W dniach 23 i 24 października pracownicy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego wzięli udział w Targach Recyklingu i Ekologii Re: Miasto 2014. Stoisko Parku było bardzo licznie odwiedzane przez uczniów, młodzież oraz osoby dorosłe.