Wydarzenia

W związku ze stanem epidemiologicznym rekomendujemy rezygnację z wizyt i  kontakt z nami drogą elektroniczną: e-mail: tpk@pomorskieparki.pl, e-puap: /pzpk/SkrytkaESP lub pocztą tradycyjną. W przypadku konieczności wizyty należy umówić się wcześniej telefonicznie, nr 58 552 34 68

Przypominamy jednocześnie o obowiązku używania maseczek i rękawiczek ochronnych podczas wizyty w siedzibie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Po wejściu do obiektu należy zdezynfekować dłonie.

2012-05-09

Konkurs wiedzy "Chronimy krajobraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego"

26 kwietnia odbył się konkurs wiedzy pod hasłem „Chronimy krajobraz Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”. Był to już czwarty konkurs wiedzy zorganizowany przy bliskiej współpracy ze Szkołą Podstawową nr 8 w Sopocie.
2012-05-09

"Drzewko za oponę"

Dobiegła końca XII Akcja Ekologiczna „Drzewko za oponę”. Organizatorem akcji był Klub Dżentelmena Szos, przy współpracy z Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku.
2012-05-08

Na pomoc jerzykom ....

Dzięki współpracy Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP, Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Szkoły Podstawowej nr 8 w Sopocie wywieszono kolejne budki lęgowe dla jerzyków.
2012-04-25

Trójmiejski Park Krajobrazowy na Olimpiadzie Ekologicznej w Gdańsku

W dniu 21 kwietnia w gmachu Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się Olimpiada Ekologiczna, na której pracownik TPK przedstawił prezentację pod tytułem "Sowy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego".
2012-04-23

"Drzewko za makulaturę"

Dwadzieścia pięć ton zebranej makulatury i około pięć tysięcy wydanych sadzonek to efekt tegorocznej akcji „Drzewko za makulaturę”.
2012-04-17

Kolejny użytek ekologiczny na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Pod koniec marca został utworzony kolejny użytek ekologiczny na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. 21 marca Rada Gminy Wejherowo podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego „Łąka nad Zagórską Strugą”.
2012-04-12

Spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP

Kolejne spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków odbędzie się 17 kwietnia (wtorek) o godzinie 17.00 w siedzibie TPK (ul. Polanki 51, Gdańsk).
2012-04-02

Zakończenie inwentaryzacji pluszcza w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i jego otulinie

W sezonie zimowym 2011/2012 członkowie i sympatycy Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP we współpracy z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym przeprowadzili inwentaryzację zimujących pluszczy podgatunku nominatywnego Cinclus cinclus cinclus.
2012-03-20

Sowy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego w prasie

W sobotę 17 marca w dodatku ekologicznym Dziennika Bałtyckiego pod tytułem "Ekologia na co dzień" ukazał się obszerny artykuł przybliżający różnorodność gatunkową i biologię sów występujących w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym.
2012-03-19

„Osobliwości Pomorskiego Krajobrazu”

W Szkole Podstawowej nr 38 na gdańskim osiedlu Niedźwiednik odbyła się debata krajobrazowa, stanowiąca pierwszy etap międzyszkolnego projektu edukacyjnego „Osobliwości Pomorskiego Krajobrazu”.
2012-03-14

O pliszce górskiej na kolejnym spotkaniu TGL OTOP

Zapraszamy na kolejne spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, które odbędzie się 20 marca (wtorek) o godzinie 17.00 w siedzibie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przy ulicy Polanki 51 w Gdańsku - Oliwie.
2012-03-06

Kolejne stwierdzenie włochatki (Aegolius funereus) na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

W czasie inwentaryzacji ptaków prowadzonej w leśnictwie Przetoczyno i Kamień na obszarze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego stwierdzono występowanie rzadko spotykanego w parku gatunku sowy – włochatki.
2012-02-14

O ptakach w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

We wtorek 21 lutego odbędzie się kolejne spotkanie Trójmiejskiej Grupy Lokalnej OTOP. Na spotkaniu mgr Katarzyna Stępniewska ze Stacji Badania Wędrówek Ptaków UG przedstawi prezentację "Wiosenna przyroda krymskiego stepu - ptaki, krajobrazy i ludzie
2012-01-31

Obserwacje ptaków w czasie "Zimowego Ptakoliczenia"

W ramach „Zimowego Ptakoliczenia” – ogólnopolskiej akcji liczenia ptaków w parkach i ogrodach organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków , Trójmiejski Park Krajobrazowy wraz z Trójmiejską Grupą Lokalną OTOP zorganizował dwie wycieczki
2012-01-27

Olimpiada Biologiczna z Parkiem w tle

W drugiej połowie stycznia odbyły się Eliminacje Okręgowe XLI Olimpiady Biologicznej. W naszym okręgu do rozwiązywania testu przystąpiło 104 uczniów. Komisja oceniała także prace badawcze przygotowane przez uczniów biorących udział w eliminacjach.
2012-01-20

Zimowe Ptakoliczenie

28 i 29 stycznia Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje ogólnopolską imprezę pod hasłem "Zimowe Ptakoliczenie". W akcję tę włącza się również Trójmiejski Park Krajobrazowy.