Wydarzenia

2022-12-09

Wojewoda Pomorski stwierdził nieważność planu ochrony Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

 

Rozstrzygnięciem nadzorczym z 25.11.2022 r. Wojewoda Pomorski stwierdził nieważność uchwały Sejmiku Województwa z dnia 24.10.2022 r. w sprawie ustanowienia planu ochrony dla Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Wiadomość tę przyjęliśmy z dużym rozczarowaniem.

2022-11-09

Gra terenowa "Ludzkim Śladem"

 

Trójmiejski Park Krajobrazowy był jednym z partnerów marszu na orientację pod hasłem "Ludzkim Śladem" organizowanej przez Ligę Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku oraz Tuptowie Leśne Przygody. Kontynuacją tej imprezy jest gra terenowa pod tym samym tytułem „Ludzkim Śladem”.

2022-11-03

Ptaki lasu na spotkaniu Trójmiejskiej Grupy OTOP

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie członków i sympatyków Trójmiejskiej Grupy OTOP, które odbędzie 16 listopada (środa) o godzinie 17.00.

2022-10-25

Trójmiejski Park Krajobrazowy ma plan ochrony!

 

Z wielką radością informujemy, że 24.10.2022 r. Sejmik Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie ustanowienia planu ochrony dla Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Uchwała wejdzie w życie z dniem jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego, a w części stanowiącej akt prawa miejscowego - a więc wykazu obiektów o istotnym znaczeniu historycznym i kulturowym w 14 dni od dnia ogłoszenia. Plan ochrony stanowi wytyczne w zakresie ochrony walorów Parku i przedstawia koncepcję jego ochrony na kolejne 20 lat.

2022-10-24

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

Zapraszamy do udziału w konkursie pod tytułem "Motywy przyrodnicze w wierszach i piosenkach". 

2022-10-19

Pomagamy torfowisku w rezerwacie przyrody „Lewice”

 

W ramach działań ochrony czynnej na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego usunięto nalot drzew z torfowiska na terenie rezerwatu przyrody „Lewice”.

2022-10-13

Trójmiejski Park Krajobrazowy – Dostępny Park Przyrodniczy

 

Z radością informujemy, że 30 września 2022 r. podpisana została umowa o dofinansowanie przedsięwzięcia grantowego „Trójmiejski Park Krajobrazowy – Dostępny Park Przyrodniczy” w ramach projektu „Obszar chroniony obszar dostępny” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach działania 4.3 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020”.

2022-10-10

Budowa dwóch zimowisk dla płazów w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

 

Pod koniec września w północnej części Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego zbudowane zostały dwa zimowiska dla płazów. Jest to kolejny element czynnej ochrony tej grupy zwierząt a jednocześnie pierwsze tego typu obiekty w Parku. Zimowiska zlokalizowane zostały w pobliżu północnego krańca jeziora Wyspowo, na terenie leśnictwa Marianowo

2022-10-05

Z okazji Dnia Krajobrazu Trójmiejski Park Krajobrazowy zaprasza na wycieczkę pieszą po Parku

Dzień Krajobrazu został ustanowiony przez Radę Europy z inicjatywy Polski, a konkretnie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

2022-10-05

Dni Otwarte Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

Dobiegły końca kolejne „Dni Otwarte Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”

2022-10-03

Pierwsza Pomorska Konferencja „Edukacja przyrodniczo – leśna na Pomorzu”

Organizatorami konferencji byli: Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku, Oddział Zespołu w Gdańsku – Trójmiejski Park Krajobrazowy i Nadleśnictwo Gdańsk.

2022-09-23

Ankieta rowerowa o kolarstwie górskim w TPK

Na stronie internetowej oraz Facebooku Nadleśnictwa Gdańsk ukazała się przygotowana przez Nadleśnictwo ankieta dotycząca ścieżek przeznaczonych do kolarstwa górskiego w Lasach Trójmiejskich.

2022-09-19

Wernisaż wystawy + prelekcja + koncert

„Malując śpiew. W krainie ptaków” - zapraszamy na wernisaż wystawy, który uświetnią koncert i prelekcja.

2022-09-13

Dlaczego single tracki mogą być zagrożeniem dla przyrody?

 

W związku z rozwijającą się na różnych portalach dyskusją na temat legalizacji single tracków na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego warto wyjaśnić, dlaczego - tak wydawałoby się przyjazna przyrodzie forma spędzania czasu - może stanowić zagrożenie dla walorów Parku.

2022-09-13

Trójmiejski Park Krajobrazowy na sopockim Festynie Tolerancji

 

Festyn Tolerancji na Skwerze Kuracyjnym przy molo w Sopocie rozpoczął coroczne Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie. Wydarzenie jest realizowane w ramach kampanii społecznej „Odmień swoją głowę”, a tegoroczne Dni poświęcone są młodzieży. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Na Drodze Ekspresji i Pomorska Koalicja Zdrowia Psychicznego. Patronat objął Marszałek Województwa Pomorskiego, Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Prezydenci Gdańska, Gdyni i Sopotu.

2022-09-02

„Dni Otwarte” Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego

 

Pomorski Zespół Parków Krajobrazowych w Słupsku, Oddział w Gdańsku – Trójmiejski Park Krajobrazowy

Zaprasza na:

DNI OTWARTE TRÓJMIEJSKIEGO PARKU KRAJOBRAZOWEGO 2022