przejdź do wersji normalnej (graficznej)

Menu


AKTUALNOŚCI

Lista podstron:

Trójmiejski Park Krajobrazowy na XI pikniku przyrodniczym „Bioróżnorodność - poznaj by zachować”

z dnia 11-06-2019

W dniach 7-8 czerwca odbyła się kolejna edycja corocznego pikniku przyrodniczego „Bioróżnorodność - poznaj by zachować”, organizowanego przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku. Hasłem przewodnie tegorocznego pikniku brzmiało "A co Ty możesz zrobić dla bioróżnorodności?"

czytaj więcej ...

Konkurs wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

z dnia 10-06-2019

6 czerwca odbyła się kolejna edycja konkursu wiedzy o Trójmiejskim Parku Krajobrazowym pod tytułem „Chronimy wartości przyrodnicze Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”.

czytaj więcej ...

Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

z dnia 17-05-2019


W ramach tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich w sobotę 11 maja w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym odbyło się spotkanie, w trakcie którego była możliwość obejrzenia siedziby Parku i Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej, której niedawna rozbudowa była możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu.

czytaj więcej ...

Wiosenny spacer ścieżką przyrodniczą „Dolina Samborowo”

z dnia 07-05-2019


 W ramach obchodów Dni Otwartych Funduszy Europejskich zapraszamy na wiosenny spacer po trasie ścieżki przyrodniczej „Dolina Samborowo” (Lasy Oliwskie). W trakcie wycieczki będziemy podziwiać liczne pomniki przyrody ożywionej i nieożywionej oraz urozmaiconą rzeźbę terenu. Będzie także okazja poznania rodzimych gatunków flory i fauny.

czytaj więcej ...

Monitoring populacji lęgowej pliszki górskiej w południowym kompleksie TPK i jego sąsiedztwie

z dnia 15-04-2019

Rozpoczęła się kolejna inwentaryzacja populacji lęgowej pliszki górskiej (Motacilla cinerea) w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i jego sąsiedztwie. W tym sezonie prace terenowe koncentrują się na obszarze południowego kompleksu Parku. W przyszłym roku planowane jest przeprowadzenie prac w kompleksie północnym.

czytaj więcej ...

Kontynuujemy czynną ochronę płazów w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym

z dnia 25-03-2019


Już od 7-miu lat pracownicy Parku prowadzą czynną ochronę płazów, w ramach której ustawiane są specjalne płotki zabezpieczające przed wtargnięciem płazów na drogi i parkingi na obszarze osiedla Sokółka I i Fort Forest w Gdyni - Chwarznie oraz w rejonie miejscowości Wyspowo.

czytaj więcej ...

Kolejne ciekawe ptasie obserwacje nad Potokiem Cedron

z dnia 03-01-2019


Potok Cedron to niewielki ciek w północnym kompleksie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego – jego zlewnia to zaledwie około 16 km2. W okresie zimowym dolny odcinek potoku charakteryzuje się bardzo ciekawą awifauną.

czytaj więcej ...

Konkurs fotograficzny „Człowiek w krajobrazie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego” rozstrzygnięty!

z dnia 14-12-2018


Podsumowaliśmy kolejny konkurs fotograficzny. Tym razem celem konkursu była fotograficzna dokumentacja obecności i aktywności człowieka w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Nadesłane na konkurs zdjęcia przedstawiały różnorodne formy aktywności - tylko wypoczynek i rekreację, ale również zabiegi gospodarcze wykonywane przez pracowników leśnych czy też wartości kulturowe.

czytaj więcej ...

Pluszcze ponownie zawitały do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i okolic

z dnia 05-12-2018

Pod koniec listopada i na początku grudnia ponownie zawitały do nas pluszcze (Cinclus cinclus) – jedyne nurkujące ptaki z rzędu wróblowych o fascynujących przystosowaniach do specyficznego trybu życia, jaki prowadzą. Więcej informacji na ten temat zainteresowane osoby znajdą wśród artykułów udostępnionych na naszej stronie internetowej w dziale do pobrania.

czytaj więcej ...

Akcja Karmnik

z dnia 03-12-2018

Pierwsze w tegorocznym sezonie zimowym obrączkowanie ptaków w ramach Akcji Karmnik 2018/2019, które zostało zorganizowane przez Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku wraz z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym przy współpracy z Trójmiejską Grupą OTOP odbyło się w sobotę 1 grudnia.

czytaj więcej ...


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Następna

Copyright © , ul. Polanki 51, 80-308 Gdańsk